نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

7901BRA4 مودم ADSL ایده‌آل SMCتعداد بازدیدکنندگان 8166 بازدید نسخه چاپی

محصولات شركت SMC در ایران بین كاربران به قیمت مناسب و كارایی خوب شهره هستند. در میان تجهیزات شبكه ساخت این شركت صاحب‌نام، مودم‌های ADSL این شركت از طرفداران خاص خود برخوردار هستند. یكی از آخرین مودم‌های ADSL عرضه شده توسط این شركت 7901BRA4 نام دارد كه در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم. این مودم با داشتن ظاهری مدرن و البته طراحی جمع و جور می‌تواند در هر جایی از میز كار شما جای بگیرد. مهم ترین قابلیت این مدل پشتیبانی آن از هر دو استاندارد ADSL2/2+ است كه این امر به شما امكان می‌دهد از این دستگاه برای ارتباط به هر ISP جهت بهره‌گیری از اینترنت ADSL بهره بگیرید. این دستگاه دارای یك پورت Ethernet است و با اتصال این پورت به كامپیوتر یا سوییچ امكان به اشتراك گذاشتن اینترنت بین یك یا چند كاربر فراهم می‌شود. علاوه بر این یك پورت ADSL2/2+(RJ-11) هم در این دستگاه نصب شده است. برای مواقع لزوم جهت راه‌اندازی مجدد دستگاه نیازی به روشن و خاموش كردن آن نیست، چرا كه SMC برای این منظور در قسمت پشت این مودم ADSL یك دكمه RESET به همین منظور پیش‌بینی شده است.


 7901BRA4 تمام توانایی‌های استاندارد یك مودم ADSL شامل:
- Ethernet
- DHCP Server
- DMZ
- Firewall
- NAT
- Routing
- VPN Pass through
- …
را دارا می‌باشد.
رابط كاربری این دستگاه تحت وب طراحی شده و به سادگی از طریق مرورگر اینترنت كامپیوتر شما مانند IE و یا Firefox قابل دسترسی است. این رابط كاربری بسیار ساده است و برای دسترسی به هر كاربردی در كمترین زمان ممكن می‌توانید آن را بین منوها پیدا كنید.
7901BRA4 جهت مدیریت كاربرانی كه از طریق این مودم به اینترنت متصل می‌شوند از امكاناتی نظیر ACL و URL Blocking برخوردار است. ACL یا Access Control List به شما امكان می‌دهد تا تنها به دستگاه‌هایی كه مجاز هستند اجازه دسترسی به اینترنت بدهید.
همچنین URL Blocking توانایی غیرقابل دسترس كردن آدرس سایت‌هایی را كه نمی‌خواهید كاربران شبكه به آنها دسترسی داشته باشند را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

پورت USB مودم ADSL، مزیت یا . . .
یكی از مواردی كه برخی كاربران در هنگام خرید مودم ADSL به آن توجه می‌كنند برخورداری آن مدل خاص از پورت USB است حال آنكه در دنیای امروز این مورد بیش از آنكه یك امتیاز مثبت برای یك مودم ADSL محسوب شود تنها موجب گران‌تر شدن آن در مقایسه با رقبای آن در بازار محسوب می‌شود.
برای تشریح این مورد ابتدا باید اشاره كرد كه اتصال مودم از طریق پورت USB و یا پورت Ethernet در سرعت اینترنت شما هیچ تأثیری نخواهد داشت. اگر مودم خود را از طریق پورت USB به كامپیوتر خود متصل كنید معمولاً باید حتماً از CD راه‌انداز دستگاه استفاده نمایید تا بتوانید مودم ADSL خود را برای استفاده اولیه آماده به كار كرده و از تمام امكانات آن بتوانید استفاده كنید. از سوی دیگر اتصال مودم ADSL از طریق پورت USB به كامپیوتر شما موجب می‌شود كه یكی از پورت‌های USB كامپیوتر خود را بی‌جهت اشغال كنید. كاربران همواره از این امر شكایت دارند كه ازدیاد سخت‌افزارهایی كه از پورت USB جهت اتصال به سیستم استفاده می‌كنند بعضی اوقات موجب می‌شود كه پورت كم بیاورند! با این حساب اضافه كردن یك دستگاه USB دیگر مانند مودم ADSL برای بهره‌گیری از اینترنت به گستره دستگاه‌های USB كامپیوتر تنها كاربران را سردرگم‌تر می‌كند. به این نكته توجه كنید كه اساساً نیازی برای استفاده از پورت USB برای اتصال مودم ADSL به كامپیوتر نیست چراكه با استفاده از پورت Ethernet، كه در همه كامپیوترهای امروزی وجود دارد، این امر بسیار ساده‌تر محقق شده و پورت‌های USB سیستم شما نیز آزاد باقی خواهد ماند.