نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

بیژن خیابانی از نوكیا رفتتعداد بازدیدکنندگان 4146 بازدید نسخه چاپی

خوب مسلماً این خبر جدیدی نیست و احتمالاً شما تاكنون از این خبر مطلع شده‌اید. چیزی كه باعث شد بار دیگر به نقل این خبر بپردازیم. مروری كوتاه در چند سطر بر عملكرد وی است. خیابانی در حالی جای خود را به همكار خود علیرضا شفیع‌پور سپرد كه در واپسین روزهای تصدی وی در سمت مدیركلی نوكیا در ایران، انصراف یكی از شركت‌های نمایندگی نوكیا از واردات گوشی به جهت تعرفه گمركی بالا خبرساز شد و حتی عده‌ای استعفای وی را به این رویداد نسبت دادند. امری كه توسط وی به شدت تكذیب شد.
بیژن خیابانی از جمله معدود مدیران بومی دفاتر منطقه‌ای شركت‌های طراز اول محصولات الكترونیكی مصرفی در ایران بود. نوكیا در مدت زمان بیش از چهار سالی كه وی مدیركل دفتر ایران این شركت بود، شاهد تحولات مختلفی بود.

از جمله این تحولات معرفی گارانتی یكپارچه شركت نوكیا در ایران، راه‌اندازی وب‌سایت فارسی شركت نوكیا، راه‌اندازی مركز تماس مشتریان شركت نوكیا، ارائه گوشی‌های متناسب‌سازی شده با نیازمندی‌های بازار ایران از قبیل ارائه دفترچه راهنمای فارسی، بارگذاری آهنگ‌های ایرانی بر روی گوشی‌ها و استفاده از صفحات كلید كاملاً فارسی در آنها بود. خیابانی همچنین در مدت زمان تصدی خود ارتباط موثری با رسانه‌های حوزه فناوری اطلاعات ایجاد كرده بود. برای جمع‌بندی این بحث باید اضافه كرد هرچند كه سیاست‌های منطقه‌ای شركت‌های طراز اول دنیا توسط شركت مادر طرح‌ریزی می‌گردد ولی به اعتقاد نگارنده نقش بیژن خیابانی در پیشتازی نوكیا در بازار ایران انكارنشدنی است.