نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

انتشار مجله بین المللی علمی- پژوهشی ICTتعداد بازدیدکنندگان 7511 بازدید نسخه چاپی

دنیای كامپیوتر و ارتباطات- مجله بین‌المللی علمی- پژوهشی ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط مركز تحقیقات مخابرات ایران منتشر شد. اولین شماره این مجله در دوجلد منتشر شده است. این مجله با هیئت‌تحریریه مستقل از بخش‌های مختلفی چون بخش فناوری اطلاعات، فناوری ارتباطات و شبكه تشكیل شده كه مقالات را به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر می‌كند.

دكتر كمال محامد‌پور – معاون آموزش، پژوهش و امور بین الملل وزارت ارتباطات، به عنوان مدیرمسئول این نشریه در سرمقاله شماره یك آورده است: «مایه بسی خوشوقتی است كه اولین شماره مجله بین‌المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات (IJICT) در اختیار شما علاقه‌مندان این حوزه از دانش و فناوری قرار می‌گیرد. IJICT یك مجله علمی و پژوهشی است كه هدف از آن نشر دستاوردهای پژوهشی و توسعه‌ای اصیل حاوی نتایج جدید در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات منطبق بر استانداردهای معتبر علمی- تخصصی در سطح بین‌المللی است.

این مجله می‌كوشد تا از محتوایی، توازنی منطقی میان جنبه‌های نظری و علمی در زمینه‌های گوناگون ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعامل میان این دو در لایه‌های مختلف ایجاد كرده در ارتقای كیفی آن ایفای نقش نماید. مركز تحقیقات مخابرات ایران به عنوان یك پژوهشگاه ملی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز بازوی علمی- تحقیقاتی وزارت ICT موجب شده است تا رسالت پشتیبانی از این مجله را كه در نوع خود اولین مجله علمی – پژوهشی ویژه در این زمینه است، به عهده گیرد.»