نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

رگولاتوری: نتایج نظرسنجی پورتال سازمان نشان‌دهنده نظر رگولاتوری نیست

شماره 89 / اخبار / اردیبهشت 1389


تعداد بازدیدکنندگان 3446 بازدید نسخه چاپی

 ایتنا - با بحث و جنجال ایجاد شده در پی انجام یك نظرسنجی در سایت رگولاتوری، یكی از مدیران رگولاتوری گفت: نتایج نظرسنجی‌های انجام شده در پورتال سازمان نشان‌دهنده نظر سازمان نمی‌باشد. محمدرضا فرنقی‌زاد مدیر كل دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان درخصوص نظرسنجی‌های انجام شده در پورتال این سازمان گفت: تهیه نظرسنجی یكی از وظایف روابط عمومی‌هاست و خصوصاً در حوزه ICT به عهده رگولاتوری است و این سازمان هرماه یك سؤال را به صورت نظرسنجی از طریق پورتال انجام خواهد داد. البته نظرسنجی‌های اینترنتی مشكلات خود را دارد و طبیعتاً جامعه آماری آن محدود می‌باشد.

نتایج این نظرسنجی‌ مربوط به نظرات كاربران است و به هیچ وجه نشان دهنده نظر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیست. وی همچنین گفت سازمان با ارائه شاخص‌های مختلف، از جمله شاخص‌های فنی و با برگزاری جشنواره‌ای به ارزیابی و انتخاب اپراتورهای نمونه حوزه ICT خواهد پرداخت.  گزارش ایلنا همچنین حاكی است رئیس این سازمان این نظر سنجی را مردود اعلام كرد. محمد كرم‌پور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌گو با ایلنا، ضمن اعلام كردن مردودیت این نظر سنجی از سوی سایت سازمان مطبوع خود، اظهارداشت: این نظرسنجی را مطلقا قبول ندارم‏، چرا كه نه جنبه علمی دارد و نه جنبه منطقی، لذا از سوی سازمان اصلا مورد استناد قرار نخواهد گرفت.

وی در ادامه ضمن تاكید بسیار بر كلمه مطلقا این نظر سنجی مورد قبول نیست، ادامه داد: این نظر سنجی تنها یك نظرسنجی ساده است كه به‌وسیله مسئول سایت برروی سایت قرار گرفته است، بنابراین باید گفت كه اصلا جنبه تحقیقاتی هم ندارد. كرم‌پور خاطر نشان كرد: عملكرد اپراتورهای تلفن‌همراه به‌وسیله یك‌سری عملیات سنجیده می‌شود نه از روی یك نظر سنجی، حتی اگر این نظر سنجی برروی سایت رگولاتوری انجام شده باشد. بنابراین خاطرنشان می‌كنم كه این نظرسنجی مردود و مورد استناد هیچ اپراتور و مشتركی نباید باشد.