نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

كی، كجا، چه وقت، ویندوز 7، مایكروسافت، در كل دنیا، اوایل سال ۲۰۱۰تعداد بازدیدکنندگان 3012 بازدید نسخه چاپی

قیمت پایین، راحتی كار، امنیت بیشتر از جمله گزینه‌هایی است كه برای ویندوز 7 برشمرده‌اند. گرافیك بالا از دیگر مزیت‌های این ویندوز بر نسخه‌های قبلی ویندوز است. بعد از ویندوز ویستا مایكروسافت هفتمین نسخه از سیستم‌عامل ویندوز را ارائه خواهد كرد به همین دلیل نام آن را ویندوز ۷ گذاشته است. این بار مایكروسافت تاخیر در ارائه ویندوز ویستا را دوباره تجربه نخواهد كرد.


با وجود اینكه اوایل سال ۲۰۱۰ تاریخ ارائه ویندوز 7 اعلام شده اما تقویم داخلی مایكروسافت ارائه نسخه‌ای از آن را در نیمه دوم سال 2009 پیش‌بینی كرده است. از ویژگی‌های ویندوز 7 برای كاربر نهایی رابط كاربری چند لمسی آن است كه از حركات چند انگشت در ویندوز پشتیبانی می‌كند، به عنوان مثال شما می‌تواند یك پیانوی مجازی را با لمس كلیدهای مجازی برروی صفحه اجرا كنید و از شنیدن صدای گوش خراشی كه تولید می‌كنید لذت ببرید. قابل ذكر است این فناوری پیش از این در رایانه‌های مایكروسافت با نام Surface دیده شده بود. در این نوع رایانه‌ها شما می‌توانید ‌به سادگی عكس‌ها را برروی صفحه به كمك انگشتان دست چپ و راست و حتی با انگشتان پا نیز جابجا كنید و یا  آنها را بچرخانید.


بر طبق اطلاعات ارائه شده توسط آقای Chris Flores، نرم‌افزارها برای اجرا بر روی Windows 7 مشكل خاصی نخواهند داشت زیرا Windows 7 مسیر ارتقا داده شده ویندوز ویستا و ویندوز 2008 را طی كرده است. سازندگان سخت‌افزار با ورود ویندوز ویستا به سوی نصب ویندوز 64 بیتی سوق پیدا كرده‌اند و ارائه سخت‌افزارهای سازگار با ویندوز 64 بیتی را سرعت بخشیده‌اند. با توجه به اطلاعات كمی كه در دسترس است اما با نگاهی به ویندوز 2008 مایكروسافت انتظار می‌رود تركیب ویندوز گرافیكی ویستا و امنیت ویندوز 2008 پدیده‌ای نو در ویندوز 7 به وجود آورده باشد.