نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

آشنایی با شركت‌های مهم تولیدكننده ضدویروس

بخش هشتم: ZoneAlarmتعداد بازدیدکنندگان 3890 بازدید نسخه چاپی

با سلام به همه. این بخش یعنی بخش معرفی شركت‌های مطرح ضد ویروس آن‌قدر تكرار شده است كه فكر كنم از مقدمه و مؤخره مستغنی است. خب من هم یكراست به سراغ اصل موضوع می‌روم: معرفی ZoneAlarm  

1. ZoneAlarm نوعی  نرم‌افزار امنیتی است كه توسط شركت Zone Labs طراحی و ارائه می‌شود، یا بهتر است بگوییم طراحی می‌شده است؛ چرا كه شركت اسرائیلی چك پوینت، آن را در مارس 2003 خریداری و تملك نمود.

2. ZoneAlarm هرچند به عنوان یك فایروال معروف است، ولی كاركردهای امنیتی دیگری نیز دارد.

3. در اوت 2009 (شهریور 1388) جدیدترین نسخه زان‌آلارم با نام ZoneAlarm Extreme Security 2010 عرضه شد.

4. دفتر اصلی آن در ردوود سیتی آمریكا واقع شده است.

5. سرویس True Vector Internet Monitor _ كه به نام TrueVector Security Engine نیز خوانده می‌شود _ هسته اصلی ZoneAlarm را تشكیل می‌دهد. این سرویس كه یكی از سرویس‌های ویندوز می‌باشد، به صورت vsmon.exe در لیست پروسه‌ها قابل مشاهده است. vsmon.exe ترافیك اینترنت را رصد كرده و در خصوص دسترسی‌‌های غیر مجاز هشدار می‌دهد.

6. www.zonealarm.com سایت رسمی این نرم‌افزار امنیتی می‌باشد.

7. در قسمت About us این سایت، با تعریف و تمجید ازZoneAlarm  آمده است: ZoneAlarm یكی از بهترین برندهای امنیتی در حوزه امنیتی اینترنت به شمار می‌رود و این محصول بیش از 60 میلیون PC را در سراسر جهان، در برابر ویروس‌ها، جاسوس‌افزارها، هكرها و سارقان هویت، محافظت می‌كند.

8. ZoneAlarm برنده جوایزی نیز شده است و محصولات خانواده ZoneAlarm یكی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین نرم‌افزارهای امنیتی در بازار به شمار می‌رود.

9. تاكنون ZoneAlarm جوایزی از ویروس بولتن، CNET Downloads ،PC Magazine، LAPTOP Magazine، PC World و CNET دریافت كرده است.

10. جست‌وجوی كلمه Iran در سایت www.zonealarm.com فقط یك جواب برمی‌گرداند و آن اینكه ایران تحریم است. البته به نظر من طبیعی است. وقتی یك شركت خودش اسرائیلی است و دفتر مركزی آن هم در ایالات متحده، دیگر چه توقعی می‌توان داشت؟ علاوه بر ایران، كشورهای كره، عراق، لیبی، كره شمالی، سودان و سوریه هم در این لیست سیاه جای دارند (عراق چرا؟!).

11. سایت ZoneAlarm از ده زبان پشتیبانی می‌كند.

12. محصولات ZoneAlarm در شش دسته جای می‌گیرد كه یكی از آنها ZoneAlarm Z100G می‌باشد. 

13. ZoneAlarm Z100G یك ابزار مدیریت یكپارچه تهدیدات (UnifiedThreat Management) است كه توسط یكی از شركت‌های چك پوینت تولید و طراحی شده است. ZoneAlarm Z100G چندین قابلیت شبكه‌ای و امنیتی را در خود جمع كرده است كه از آن جمله می‌توان به Intrusion Prevention IPS، فیلترینگ وب، Remote Access VPN و Gateway Antivirus اشاره كرد. قیمت این محصول 149 دلار و 95 سنت می‌باشد. 

14. ZoneAlarm چهار محصول رایگان نیز دارد كه هر كاربری می‌تواند با مراجعه به zonealarm.com، آنها را دانلود كند. از ZoneAlarm® Extreme Security و ZoneAlarm® Internet Security Suite می‌توان به مدت 15 روز به صورت تریال استفاده كرد. دیواره آتشZoneAlarm Basic Firewall و ابزار امنیتی Free Spy Blocker™ Toolbar كه مسدودكننده سایت‌های جاسوسی است، هم رایگان می‌باشد.

15. گفته می‌شود ضد ویروس نورتون 2007، با ZoneAlarm ناسازگار است و نمی‌توان این دو را با هم نصب كرد. آن دسته از كاربران نورتون كه Norton AntiVirus 2007 را خریده‌اند، ولی در مورد این ناسازگاری چیزی به آنها اعلام نشده است، به این موضوع معترض هستند.

16. PowerChute هم یك برنامه رایانه‌ای است كه شركت آمریكایی APC آن را برای كنترل UPSهای تولیدی خود، طراحی نموده است. گفته می‌شود كه ZoneAlarm با این برنامه هم سر ناسازگاری دارد.

منابع: zonealarm.com – Wikipedia