نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

هكرها شبكه‌های اجتماعی معروف را نشانه گرفته‌اندتعداد بازدیدکنندگان 4168 بازدید نسخه چاپی

ایتنا _ وب‌سایت‌های اجتماعی، راه‌های ویژه‌ای را برای ارتباط و تقسیم اطلاعات ایجاد كرده‌اند كه آنها را تبدیل به بخش جدانشدنی زندگی روزمره میلیون‌ها كاربر در سراسر جهان نموده اند.آنها در میان طیف گسترده‌ای از كاربران دنیای مجازی، بسیار مشهور هستند و بیشتر كاربران، تفاوت كمی بین زندگی واقعی و زندگی آنلاین خود قائلند.

مردم از سایت‌های اجتماعی به عنوان پایگاهی برای ایجاد، حفظ و توسعه شبكه های تجاری و خصوصی خود، جست‌وجوی موارد گمشده و تقسیم احساسات و افكارشان با دیگران، استفاده می‌كنند. هویت مسئله نگران كننده اصلی، گشت و گذار در اینترنت است. اما بررسی بسیاری از سایت‌های اجتماعی به گونه ای شگفت‌آور نشان می‌دهد كه آنها مستعد وقوع جرم‌های سازمان یافته هستند. سایت‌های اجتماعی برای آدم‌های بد، نه فقط به خاطر چاله‌‌های امنیتی، بلكه به خاطر ماهیت تأثیرگذارشان بر زندگی افراد، جذاب می‌باشند. آقای سواناند شایند متخصص امنیت سایبر در شركت تكنولوژی‌های كوئیك هیل می‌گوید: «جرم‌های بر مبنای وب‌سایت‌های اجتماعی، امروزه بخش مهمی از سناریوی جرم های سایبر را تشكیل می‌دهند.

كمین كردن و درگیری، مسائلی هستند كه در پایگاه سایت‌های اجتماعی اینترنت، جریان دارند.» آقای سواناند شایند تحقیقات گسترده‌ای را در زمینه جرم‌های cyber در وب سایت‌های اجتماعی از سال گذشته تاكنون انجام داده و مشاهده نموده است كه رشد تعریفی در انواع متفاوت تهدید‌های مرتبط با این وب سایت ها، وجود دارد.آقای Swanand Shinde یافته‌های تحقیقاتی خود را به صورت مقاله ای در(VB2009) Virus Bulletin 2009 Conference در ژنو ارائه می كند. این یك كنفرانس سالانه است كه در فاصله زمانی 23 - 25 سپتامبر 2009 در ژنو برگزار می‌شود. عنوان مقاله آقای سواناند شایند، «شبكه های اجتماعی: چشم انداز مهاجمان و ضربه‌های ناگهانی» می‌باشد.

این مقاله بسیاری از نكات تكنولوژی-اجتماعی را مورد بحث قرار می دهد و واقعیت‌هایی را در مورد امنیت شبكه های اجتماعی آشكار می سازد؛ همچنین ایده شفافی را درباره تغییر نمای تهدید شبكه های اجتماعی و كشف انگیزه مهاجمان: "ضربه ناگهانی" بیان می كند.این مقاله طرح‌های كاربردی مؤثری را برای همه رده‌های كاربران شبكه در بر می گیرد و به شبكه اجتماعی سالم و ایمن می پردازد. این امر سطح اعتماد كاربران این تكنولوژی جذاب را افزایش می دهد. كنفرانس Virus Bulletin در طی تاریخ 18 ساله خود، موضع شفاف تقویم anti-malware بوده و رخداد‌های anti-malware  سال را بطور منظم بررسی كرده است. 

درباره  Quick Heal 
شركت تكنولوژی‌های كوئیك هیل در سال 1993 توسط آقای كایلاش كتكار و سنجای كتكار، پایه گذاری شد و یك نرم افزار توسعه دهنده پیشروی امنیت IT تحت نام كوئیك هیل می باشد. این نرم افزار راه حل‌های امنیتی مهم را فراهم كرده و امنیت فردی را تأمین می سازد. با خدمت به بیش از یك میلیون كاربر در سراسر جهان، متعهد است چالش‌های امنیتی دشوار مشتریان را بطور جدی متوقف كند. راه حل‌های خلاقانه كاربران خانگی را قدرتمندتر می سازد و به بخش عمومی، حمایت كلی و جامع با تركیب تكنولوژی‌های پیش گستر و واكنشی بطور مداوم با شناسایی اطمینان بخش به همراه تكنولوژی DNA scan ارائه می دهد. كوئیك هیل در بیش از 50 كشور در سراسر جهان جدا از شبكه داخلی خود در هند حاضر است.