نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

آشنایی با شركت‌های مهم تولیدكننده ضدویروس

بخش هفتم AVGتعداد بازدیدکنندگان 4136 بازدید نسخه چاپی

در شماره­های قبل، چند شركت بزرگ تولیدكننده ضدویروس از جمله كسپرسكی، مكافی، ناد32، سوفوس و ... را خدمت شما معرفی كردم و اطلاعاتی از ته­وتوی سایت آنها به شما تقدیم نمودم. در این شماره به سراغ ضدویروس AVG رفته­ام. همراهی كنید.   

1. AVG نام مجموعه­ای از محصولات ضدویروس و نرم­افزارهای امنیت اینترنتی برای ویندوز، لینوكس و پلت­فرم­های FreeBSD است كه توسط یك شركت خصوصی به نام AVG Technologies تولید و طراحی می­شود. 

2. AVG Technologies كه قبلاً Grisoft نام داشته، در كشور چك واقع شده است.

3. Grisoft در سال 1991 توسط  Jan Gritzbach و Tomas Hofer با همكاری دفاتری در اروپا و ایالات متحده تأسیس شد

4. در سال 2001 Jan Gritzbach تصمیم گرفت Grisoft را به Benson Oak  بفروشد. در اوایل سپتامبر 2005 نیز بخش زیادی از این شركت توسط اینتل خریداری گردید.

5. وب­سایت رسمی این شركت www.avg.com می‌باشد.

6. در یك دسته­بندی می­توان محصولات AVG را به سه دسته تقسیم كرد: دسته اول: Home security (شامل 5 محصول). دسته دوم: Business security (شامل 8 محصول). دسته سوم: Others (شامل 2 محصول).

7. در یك تقسیم­بندی دیگر، محصولات AVG به for Windows desktop clients - for servers و for Linux/FreeBSD قابل تقسیم است.

8. ضدویروس AVG توسط آزمایشگاه­های ICSA تأیید شده است.

9. Virus Bulletin از فوریه 1998 تا می 2003، این ضدویروس را 43 بار مورد بررسی قرار داد كه طی آن AVG م 22 بار شكست خورد و 21 بار نیز توانست از آزمون­ها سربلند بیرون بیاید.

10. خود avg.com قسمتی دارد به نام مقایسه محصولات (Product comparison) كه در آن، تولیدات مختلف این شركت از منظرهای مختلف مورد قیاس گرفته و نتایج آنها به صورت یك جدول مشخص شده است. به نظر من ایده جالب و راهگشایی است.

11. جالب اینجاست كه محصول free این ضدویروس نیز در بخش مقایسه محصولات حضور دارد.

12. AVG مدعی است كه بیش از 80 میلیون كاربر از ضدویروس تولیدی آنها استفاده می­كنند. كسانی كه از نسخه رایگان AVG استفاده می­كنند نیز در این آمار وارد شده­اند.

13. این شركت دفاتری در هلند، آمریكا، قبرس، آلمان، ایرلند و بریتانیا دارد.

14. امارات و عربستان نزدیك­ترین فروشندگان محصولات AVG به ما هستند. 

15. سرچ كلمه iran در سایت AVG، م 9   جواب برمی­گرداند كه همه آنها به دانلود محصولات این شركت مربوط می­شود. 

16. سایت AVG از حدود 20 زبان پشتیبانی می­كند (لطفاً در این سایت به دنبال زبان فارسی نگردید!) 17. سوال: از برنامه­های رایگان چه خبر؟ آفرین، سوال خوبی است! خدمت شما عارضم كه اگر به صفحه www.avg.com/download-trial مراجعه كنید، با عبارت دلنشین Try AVG software for 30 days with free support مواجه می­گردید. AVG Anti-Virus، Identity theft protection و  AVG Internet Security  سه نرم­افزاری است كه شما می­توانید با خیال راحت دانلود و به مدت 30 روز به طور رایگان استفاده نمایید. البته با مراجعه به صفحه www.avg.com/download با Trialهای بیشتری روبرو می­شوید؛ از آن جمله AVG Anti-Virus plus Firewall 8.5 است. 18

. AVG به دنبال كارمند و كارشناس حرفه­ای است. اگر می­خواهید بدانید آنها دقیقاً در جست‌وجوی چه كسانی هستند، كافی است به آدرس: www.avg.com/jobs سری بزنید.

منابع: avg.com و Wikipedia