نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

تكنولوژی انحصاری DNA Scan در آنتی‌ویروس كوییك هیلتعداد بازدیدکنندگان 3668 بازدید نسخه چاپی

ایتنا - بنیانگذاران هوش مصنوعی تعاریف مختلفی از این علم ارائه داده‌اند. طبق یكی از این تعاریف هوش مصنوعی ، مطالعه روش‌هایی است برای تبدیل كامپیوتر به ماشینی كه بتواند اعمال انجام شده توسط انسان را انجام دهد و در واقع ماشینی كه در مواجه با هر مشكلی بتواند راه حل از پیش طراحی نشده‌ای را ارائه دهد. امروزه این شاخه از علم به سرعت در حال توسعه است تا حدی كه دامنه وسعت آن به شركت‌های طراح آنتی‌ویروس نیز رسیده است.

این شركت‌ها با كمك علم هوش مصنوعی روش‌های نوینی را برای مبارزه یا به عبارتی پیشگیری از ورود ویروس‌ها و بدافزارها ارائه داده‌اند. این موضوع باعث پیشرفت چشمگیری در شاخه تولید آنتی‌ویروس‌ها شده است.یكی از شركت‌های معتبر جهانی كه اولین قدم را در زمینه بسته‌های امنیتی تقویت شده با هوش مصنوعی برداشته است،  شركت تكنولوژی‌های كوییك هیل (Quick Heal Technologies (P) Ltd)  است كه بسته‌های امنیتی خود را به فناوری DNA Scan  مجهز نموده است.

DNA Scan  كه به طور انحصاری در اختیار Quick Heal قرار دارد از هوش مصنوعی استفاده می‌نماید و مانند یك كارآگاه خصوصی از كامپیوتر شما در برابرWorm های جدید، Trojan های بدون آپدیت امضاء (Signature) ، MalWare ها و دیگر بد افزارها محافظت می‌كند.  برای اطلاعات بیشتر به http://www.quickheal.ir و یا با شماره 3288500-0123  شركت فناوری ارتباطات و اطلاعات فانوس نمایندگی انحصاری محصولات امنیتی در ایران تماس حاصل فرمایید.  

سیستم‌های امنیتی بانك‌ها، بازیچه دست Ilomo  
خبرنامه مهران‌رایانه-  Ilomo بدافزار مخربی است كه از اواخر سال 2005 سروكله آن در اینترنت پیدا شد. این مزاحم دیجیتالی كاركشته كه عملكردی زیركانه دارد، مرتباً كد خود را تغییر می‌دهد تا از یكسو خود را  از دید دشمنانش دور سازد و از سوی دیگر با فرو رفتن در لاك ابهام، خود را از دام مهندسی معكوس برهاند. طراحان Ilomo برای نیل به اهداف تجاری مورد نظرشان، دو شیوه را به دست گرفته‌اند.  شیوه اول، كه روش رایجی نیز هست، سرقت اطلاعات می‌باشد، به این صورت كه lomo  كد خود را به مرورگرها تزریق می‌كند و  به دنبال آن، اتصال به اینترنت را گوش می‌ایستد.

سپس صبر می‌كند تا كاربر به یكی از 4000 بانك و موسسه یا سایت مالی وصل شود. چرا 4000 تا؟ احتمالاً شگفت‌زده خواهید شد اگر بدانید كه Ilomo 4000 سایت را – به نوعی - در چنبره خود دارد.  ترفند دوم Ilomo عبارت است از anonymity as a service كه ترجمه آن می‌شود: «گمنانی و ناشناسی به عنوان یك سرویس» شرح این بخش به درازا می‌كشد ولی اجمالاً گفتنی است كه هر رایانه‌ای كه توسط Ilomo آلوده شود، به عنوان یك پروكسی عمل كرده و هكرها با استفاده از آن می‌توانند فعالیت‌های غیرقانونی خود را از راه دور و در شبكه‌ها و كشورهای مختلف عملیاتی نمایند.